Prodejci se snaží zákazníky nahnat na různé výhody či bonusy. Nissan na to ale šel od lesa. Co by si mohl přát člověk, který si koupí Nissan X-Trail stavěný na cesty za dobrodružstvím? No jasně, drona!
Nissan X-Trail, který se v USA a Kanadě prodává pod názvem Rogue, patří k jedněm z nejoblíbenějších crossoverů na trhu. Nyní ale přichází na vybrané trhy ve speciálním stupni výbavy X-Scape. Ta kromě drobností nabídne zákazníkům i dron včetně příslušenství.
Dron s označením Nissanu je ve skutečnosti Parrot Bebop 2. Jeho váha se pohybuje okolo půl kilogramu a v balení spolu s ním naleznete i stylový batoh na jeho uložení, dálkové ovládání Parrot Skycontroller 2 a náhlavní soupravu Parrot Cockpitglasses. Ta nabízí takzvané FPV (First Person View), takže video z 14 megapixelové kamery se přenáší přímo k uživateli. Dron vydrží na jedno nabití cca 25 minut ve vzduchu.
Nevíme, zda se tato verze dostane i do ČR, nicméně pokud budeme čerpat ze zahraničních zdrojů, verze X-Scape by měla být za příplatek cca 15.000 Kč a měla by zahrnovat NissanConnect infotainment s navigací, panoramatické střešní okno, střešní ližiny a prémiové koberečky.
O pohon by se měl klasicky starat čtyřválcový dvoulitr o výkonu 142 koní spojený s CVT převodovkou. Celkem by mělo být ve verzi X-Scape dostupných 1.200 vozů pro kontinentální Evropu a 200 pro Velkou Británii. V USA mají prozatím smůlu.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.