Především majitelé sportovních aut se mnohdy neudrží na uzdě a skončí mimo silnici. Tenhle případ řidiče nové Audi R8 je ale trošku unikátní.
Ten totiž skončil nejen mimo silnici, ale rovnou i v jezeře. Vše se stalo v Nizozemsku, kde není ničím zvláštním, když podél silnice vede řeka či vodní kanál. To si asi neuvědomil majitel tohoto žlutého Audi R8 V10 Plus z nějakého důvodu ztratil kontrolu nad vozem.
Výsledek vidíte sami. Možná jen přehnal nájezdovou rychlost do zatáčky, možná nedobrzdil, každopádně ze svého auta nedopatřením udělal ponorku s desetiválcem v útrobách. Naštěstí, že řidič vše přežil a nic se mu nestalo. To samé se ale nedá říct o autě samotném.
Nehoda se stala jižně od Amsterdamu a Audi na snímcích zalétlo do řeky se jménem Angstel. Majitele teď čekají jednání s pojišťovnou a servisem, kdy snad může doufat, že tohle nebude totálka. R8 je plná elektroniky a stačí pár zkratů a cena za opravu bude skokově růst.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.