Od svého uvedení na trh v roce 2001 prošel Nissan X-Trail jedním faceliftem a patří k nejprodávanějším SUV na českém truhu.
Nissan X-Trail se nyní v základní ceně nabízí již za 634.000 Kč. „Trochu jsme také upravili standardní výbavu základního Nissanu X-Trail,“ komentuje změny Lubomír Tvardík, generální ředitel společnosti Nissan ČR s.r.o. „K již tak bohaté standardní výbavě – obsahuje třeba ABS, airbag řidiče a spolujezdce, aktivní opěrky hlavy nebo rádio s CD přehrávačem – jsme navíc přidali ještě automatickou klimatizaci a roletu a síť v zavazadlovém prostoru.“ Nissan ale nabízí také další příjemné změny – všechny vozy s benzinovým motorem 2,5 nebo turbodieselem 2,2dCi mají nyní standardně tempomat a k výbavě Elegance si můžete objednat 17“ litá kola a xenonové světlomety.
Nissan X-Trail je nabízen i ve verzi N1 s možností odpočtu DPH. Tam se základní cena modelu s motorem 2,0 dostane na skvělých 554.000 Kč bez DPH. V nejvyšší výbavě Elegance se skvělým turbodieselem 2,2dCi a výjimečnou výbavou je pak k mání od 810.000 Kč bez DPH. Podrobné ceníky Nissanu X-Trail jsou k dispozici na www.nissan.cz, zákazníci se také mohou informovat na info lince Nissan 800 23 23 23. Zdroj: tisková zpráva Nissan ČR
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.