Kola i pneumatiky z ledu? Pro Lexus žádný problém!

"Na kost" zmrzlý lexu NX s koly vyrobenými z ledu.
"Na kost" zmrzlý lexu NX s koly vyrobenými z ledu., foto: Lexus
ar3 23. prosince 2015 09:15
Sdílej:

Jak vidno z posledních propagačních akcí Lexusu, bláznivé nápady jejich marketingovému oddělen rozhodně nechybí. Nedávno se Lexus chlubil vozem z origami v životní velikosti. Dnes nám představuje model NX jedoucí na kolech a pneumatikách vyrobených z ledu.

Luxusní odnož Toyoty se opět snaží převést svou vysokou úroveň zručnosti a preciznosti v kombinaci se spolehlivostí svých vozů. Požádali o spolupráci slavnou společnost věnující se výrobě ledových soch Hamilton Ice Scuptors. Ti po více než třech měsících výzkumu, vývoje a testování přišli s konečnou verzí ledových kol pro model NX.

Po výrobě kol byl celý vůz NX umístěn na 5 dní do mrazícího boxu. Mohlo by se zdát, že vůz pak mohl mít problémy s nastartování. Automobilka ale uvádí, že i po pěti dnech v teplotě -22 stupňů Celsia vůz nastartoval zcela bez problémů.

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.

Testy aut
DS 7 PHEV 300 AWD Edition France

DS 7 PHEV 300 AWD Edition France – šmrncovní plug-in hybrid za zvýhodněnou cenu

Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?

Testy aut
Mercedes-Benz GLB

Test ojetiny: Mercedes-Benz GLB 250 4MATIC – prémiový všeuměl o více než třetinu levněji

Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.