Volkswagen by rád přišel již brzy s novou generací své luxusní limuzíny Phaeton. Má ale nečekané problémy s vývojem. Víme v čem je problém.
Pokud se mluví o německých, luxusních limuzínách, padají jména jako je Audi, BMW nebo Mercedes. Jen málokdo si ale vzpomene, že luxusní limuzínu má ve svém portfoliu i Volkswagen. Tento vůz, nesoucí jméno syna boha slunce, byl na trh uveden v roce 2002. Od svého představení se Phaeton dočkal již dvou modernizací.
VW již delší dubu ale usilovně pracuje na druhé generaci tohoto luxusního sedanu. Podle posledních zpráv, které přinesl serve autonews.com, bude mít ale nový Phaeton zpoždění. To hlavně z důvodu, že vývoj luxusního a výkonného vozu je samozřejmě velmi nákladný. Tento vývoj nemůže ale Volkswagen financovat z prodeje současného modelu. Ten je totiž nejhůře se prodávajícím modelem Volkswagenu. Za celý minulý rok totiž VW prodal pouhé 4 000 kusů tohoto vozu. To je dáno tím, že v segmentu luxusních vozů nemá VW silné postavení oproti svým rivalům, kteří si na výrobě limuzín vybudovaly svou pověst.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?