Známá obchodní společnost Lego nám nedávno představila stavebnici kultovního sportovního vozu Ferrari F40. Doposud byly k dispozici jen jeho fotky, ale pro opravdové fanoušky firma vypustila nejnovější video.
Skvělá replika se skládá z 1158 kusů a je 8 cm vysoká, 27 cm dlouhá a široká 14 cm. Tento model má také vyklápěcí světlomety, které měl originál, otevírající se dveře a detailně zpracovaný interiér se závodními sedačkami a klikami.
V zájmu kvality byl model vytvořen tak realisticky, jak jen to bylo možné. Lego úzce spolupracovalo s Ferrari, které poskystlo přesné parametry dílů firmě Lego. Díky tomu šlo vyvinout jedinečné čelního okno a kola, která odpovídají originálu.
Stavebnice Lego Ferrari F40 se začne prodávat koncem tohoto měsíce a ceny začínají na 99,99 Eurech.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.