Lexus dneškem potvrdil, že příští generace reprezentativního sedanu LS bude odhalena již během letošního tokijského autosalonu, který se koná v říjnu.
S odkazem na zdroje blízké společnosti Lexus přišel s celou zprávou server Motoring, který říká, že japonská firma představí nástupce svého prémiového sedanu právě v Tokyu. Automobil nabídne nejnovější verzi autonomní technologie a na trhy vstoupí příští rok na jaře.
Zatím nejsou známi další podrobnosti, ale spekulace naznačují, že pod kapotou se možná objeví i 5,0-litrový motor V8 s více než 500 koňmi výkonu. Do nabídky by mělo dorazit i hybridní LS s motorem V6 a elektromotorem. Nová generace sedanu LS dostane novou podvozkou plaftomu, úbytek na celkové váze a v plánu je možná i verze kupé. Právě ta by mohla konkurovat současnému Mercedesu S-Class Coupe.
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?