Ostré verze modelů S60 a V60 s dodatkem Polestar byly až překvapivě úspěšné v prodejích a proto automobilka hlásí, že všech vyrobených 750 kusů zná definitivně své majitele.
Zajímavé však je, že i po vyprodání celé první série, se Volvu neustále ozývají zájemci o koupi dalších kusů. Volvo tak poptávku po provedení Polestar podcenilo a samotný viceprezident pro produktové plánování, Lex Kerssemakers, tisku prozradil, že se skutečně jednalo o chybu, kterou ale nemohl nikdo předvídat.
Kerssemakers to celkem jednoduše vysvětluje tím, že nechtěl, aby „auta zbytečně stála u dealerů v případě, že by poptávka nebyla dostačující". Jenže nakonec to dopadlo tak, že celá produkce byla pryč dřív, než se vůbec stačila vyrobit. Z toho důvodu Volvo chystá druhou várku, která pod kapotou nabídne opět benzínový šestiválec T6 s výkonem 350 koní. Viceprezident Volva k tomu navíc dodal, že oproti předešlé produkci se budoucí Polestary dočkají vylepšení. O jaké konkrétní změny se bude jednat, to neprozradil, Volvo nás chce zřejmě napínat, dokud to jen půjde.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.