F-Type bezesporu patří ke špičce mezi sportovními vozy. Však jeho zvuk je jeden z nejlepších vůbec. I přesto má několik nedostatků. Ten „řidičsky“ nějvětší nedostatek, je absence manuální převodovky. Naštěstí se již chystá změna.
Kabriolet, nebo kupé, nejslabší V6 nebo nejsilnější V8, tak či onak, vždy jste měli v autě automat, který mnohým, skutečným řidičům, nejde příliš k chuti. Jistě, osmistupňová převodovka řadí neskutečně rychle, řídící jednotka se chová nadmíru inteligentně a nemůžeme ani zapomenout na fakt, že přiřazení se nepřerušuje tah motoru.
I když s manuální převodovkou nepřeřadíte tak rychle, i když nebudete mít stupňů 8 ale „jen“ 6, stále je pro mnoho řidičů manuální skříň příslibem té skutečné řidičské zábavy. Naštěstí se v Jaguaru umoudřili a manuální převodovku do F-Typu nadělí, no a možná jako předvánoční dárek.
V tuto chvíli Jaguar svou manuální skříň testuje na německém Nürburgringu. A proč, z toho máme takovou radost? Tak zaprvé, nové sportovní náčiní velmi často postrádá manuál, a za druhé, Britové se manuálu dlouho bránili. Možná je to příslibem lepších zítřků a automobilky se budou vracet k manuálům.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.