Německý výrobce svolává k opravě vozy nové generace třídy A
Teprve před pár měsíci nově vypuštěné vozy třídy A, pro automobilku do budoucna strategická odnož menších automobilů, se navracejí do míst svého původu. Může za to závada na systému bezpečnosti, konkrétně funkce airbagů spolujezdce, které v případě nehody, nemusí pracovat správně.
Jen v Německu tak mluvíme cca o 6 000 vozech, ve světě prodané vozy dosud nebyly spočteny. Přesné číslo tedy neznáme. Závada byla způsobena, dle slov mluvčího společnosti, na straně dodavatele. Oprava však bude zadarmo.
Reakce, které se se zveřejněním zprávy jistě objeví, bude zajímavé pročítat a pozorovat. Pro výrobce je situace značně nepříjemná. Třída A má v plánech strategický význam. Za vznikem byl požadavek na znovuzískání rovného postavení na nejen evropských trzích, které společnost ztratila na úkor konkurentů Audi, BMW a dalších.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.