Nizozemský vlastník problémové automobilky Saab požádal soud o prohlášení bankrotu. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters.
Po několikaměsíčním boji o přežití jedné z nejznámějších švédských značek tak automobilka zřejmě skončí.
Mluvčí soudu ve městě Vanersborgs na západě Švédska uvedl, že žádost o prohlášení bankrotu soudu předal výkonný ředitel automobilky Saab Victor Muller.
Krok automobilky přichází poté, co bývalý vlastník Saabu a zároveň jeho klíčový dodavatel, automobilka General Motors, o víkendu znovu zablokovala záchranný plán, který zahrnoval účast čínské automobilky Youngman.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.