Ruský hybrid Ë-Auto (čteno jako "jo auto") je údajně vyprodán na deset let dopředu. Může za to nejen jeho nízká cena, ale také neexistence záloh.
Ruský hybrid zaútočil zejména cenou. Ta je až překvapivě nízká, pohybuje se jen na hranici dvou set tisíc korun. Za tuto cenu získá zákazník vůz s elektrickým pohonem, který je zásobován z energií pocházející z benzínového motoru nezvyklé konstrukce.
Ihned po zveřejnění nabídky získala firma 51 tisíc objednávek, do týdne jich bylo na sto tisíc. Vzhledem k tomu, že výrobní kapacita firmy je jen 10 tisíc vozů ročně a automobilka prozatím nemá finance na rozšíření výroby, znamená to, že zákazníci mohou na svůj nový vůz čekat i 10 let.
Nicméně, nic se nejí tak horké jako když se uvaří. Automobilka registraci na listinu zájemců nepodmínila složením žádné zálohy, jak je jinak obvyklé. Lze proto očekávat, že značná část zájemců nakonec svůj podpis stáhne, zejména poté co zjistí, že termín dodání jejich nového miláčka je někdy v červenci roku 2019.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.