Zdá se to jako nesmysl ale v jedné garáži ve Švédsku dali takovémuto monstru šanci vzniknout. Vzniklo to tak, že měli havarovaného Vipera a rozhodli se jeho pohonou jednotku netradičně využít. No a když to bylo ve Švédsku tak se implantace so Saabu přímo nabízela.
Ze snímků zveřejněných na fóru zatzy.com je patrné, že tuto přestavbu provedli komplexně a dali si záležet. Jmenuje se celým názvem: Saab 9-3 SRT-10 MegaPower. Myšlenka nacpat 8,4 litrový desetiválec pod kapotu Saabu 9-3 Combi je hodně šílená. Ale oni si s tím poradili. Na první pohled by asi zmíněný agregát v rodinném kombíku hledal málokdo. Že tady něco nehraje vytušíte jen podle významně rozšířených blatníků a použití poněkud širších pneumatik, než je u těchto Saabů obvyklé. Celé dílo je nalakováno do matné šedi evokující spíše stíhačky Grippen.
Nějaké výkonostní parametry tvůrci bohužel neudali. Ze snímků je vidět, že motor s převodovkou výrazně zasahují do prostoru kabiny. To je vzhledem k tomu, že do "devět-trojky" se v sérii montuje nejvýše vidlicový šestiválec, zcela pochopitelné.
Upravena, tedy vyztužena byla karoserie a výraznými úpravami prošly i obě nápravy. Z dárcovského Viperu byly mimo motoru a převodovky použity ještě tlumiče, řízení a systémy elektroniky. Takže ve výsledku auto vypadá jako Saab, ale mnoho společného s ním nemá. Vše bylo ručně a na míru upraveno, tak aby vzniklé vozidlo bylo schopné výkon desetiválce přenést na silnici.
zdroj: zatzy.com
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.
Sezona kabrioletů je tu, a proto jsme vzali do recenze tohoto ledního „medvěda“, který vypadá jako ideální auto na pohodové výlety s celou rodinou – nabízí totiž 4 místa k sezení, přičemž zadní sedadla nejsou jen pro děti či jedince s amputovanými končetinami. Je dostatečně komfortní, aby si posádka užila pohodu na palubě?