Toyota a Daihatsu dlouhodobě spolupracují. Největšímu automobilovému výrobci světa pravděpodobně bylo líto nechat svůj úspěšný Yaris nechat ladem a přenechal ho Daihatsu.
Daihatsu Charade je labutí písní japonské značky Daihatsu v Evropě. Firma totiž oznámila, že ke konci roku 2012 se stahuje z Evropy. Důvodem jsou především přísné emisní standardy, na které už se firmě nevyplatí upravovat motory, a také nepříznivé kurzové rozdíly. A mimo to, Daihatsu se tu téměř neprodává, firma zde udá jen jednotky procent své produkce.
Do té doby však bude prodávat současnou generaci Toyota Yaris přeznačkovanou jako vlastní. Toyota totiž hodlá na autosalonu v Ženevě ukázat novou generaci tohoto vozu a tato stará by tak pravděpodobně přestala existovat.
Charade se bude vyrábět s jediným motorem, půjde o výborný motor 1,33 od Toyota s výkonem 100 koní, k dispozici bude jak manuální, tak i automatická převodovka.
Cenově by měla být výběhová verze logicky řazena pod Yaris, u nás se ho ale asi nedočkáme.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.