Navrhnout vůz taxislužby pro českou metropoli čeká mladé designéry v rámci mezinárodní soutěže Dassault Syst?mes Design Challenge. Uzávěrka pro příjem návrhů je 31. srpna, informoval o tom v úterý agenturu Mediafax Radek Laube z časopisu AutoDesign&Styling, který se na soutěži podílí.
"Soutěží chceme podpořit mladé designéry, chtěli bychom jejím prostřednictvím na nové talenty upozornit a umožnit jim získat zkušenosti i cenné kontakty. Vítězný návrh má představit vizi vozů, které by se staly dalším z výrazných symbolů Prahy," vysvětlil Miloš Korvas ze společnosti Dassault Syst?mes.
Soutěže se mohou zúčastnit profesionální i amatérští designéři do 35 let. Návrhy mají nastínit vizi ekologického dopravního prostředku blízké budoucnosti. Projekty posoudí odborná porota a oficiální vyhlášení proběhne v říjnu. Na vítěze čeká jeden tisíc eur. Designér druhého nejlepšího projektu získá 500 eur a za třetí místo je vypsána odměna 300 eur.
Podmínky soutěže Dassault Syst?mes Design Challenge zájemci najdou na internetových stránkách časopisu AutoDesign&Styling.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.