Po neoficiálním úniku snímků z minulého týdne tu máme oficiální představení přicházejícího kabrioletu Chevrolet 200 alias Lancia Flavia.
Chevrolet 200 by nás měl zajímat poměrně více než jiné americké vozy. Právě tento model uvidíme v Evropě jako Lancii Flavia. Až přijde, bude využívat velmi atypického řešení, kdy je možné za příplatek mít nejen textilní střechu, ale i pevnou skládací. To snad žádná jiná automobilka nenabízí.
V USA budou k dispozici dva motory, čtyřválec 2,4 o výkonu 175 koní a šestiválec Pentastar o výkonu 287 koní z objemu 3,6 litru. Dá se očekávat, že pro Evropu se pohonné jednotky promění. Jak, na to si budeme muset počkat do Ženevy.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?