VIDEO: Lotus ve své záplavě novinek představil také pravděpodobně nejočekávanější model, jaký mohl ukázat. Na Lotus Esprit se těžíme už hodně dlouho.
Bijec namyšlených italských supersportů je konečně tady. Alespoň tedy bude. Ze všech představených modelů je právě Esprit ten nejsilnější, nejsportovnější a nejfantastičtější.
Na Esprit jsme opravdu hodně čekali. A možná, že i předčí naše očekávání, pod kapotou je totiž pětilitrový osmiválec z Lexusu IS-F. Naladěn je na výkon 550 nebo 620 koní, což stačí ke zrychlení na stovku za 3,5 nebo ještě lépe 3,2 sekundy a maximální rychlost 330 km/h.
Tím ale nekončíme, Lotus se totiž rozhodl do tohoto supersportu zabudovat příplatkový systém KERS známý z Formule 1. ten dokáže zadržet energii a v pravý čas ji vypustit, čímž sníží spotřebu a především zlepší dynamiku. Ovládání přídavné energie je plně na řidiči.
Nikdo nečeká, že tohle bude lidovka - a za více než tři miliony rozhodně nebude.
Podívejte se také na souhrn všech novinek z Paříže 2010!
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.