V souvislosti s dokončením jihozápadního úseku pražského obchvatu zve Ředitelství silnic a dálnic ve spolupráci s ministerstvem dopravy na den otevřených dveří, který se uskuteční tuto sobotu u Zbraslavi.
Stavby 512, 513 a 514 se nacházejí těsně před dokončením a pro všechny zúčastněné strany se jedná o skvělou příležitost, jak ukázat své dílo veřejnosti. A to naposledy, než se po něm v pondělí projedou první tisíce aut.Celá akce odstartuje v sobotu 18. září úderem deváté hodiny na největší mimoúrovňové křižovatce u Zbraslavi a potrvá až do sedmnácti hodin. Organizátoři zvou na prohlídku dlouhé mostní estakády nad radotínským údolím, kde na návštěvníky čekají i prezentace ministerstva dopravy a ŘSD včetně podrobností o operačním programu Doprava.Pro pěší prohlídky bude přístupný i navazující tunel Komořany o délce 1,9 km spojující komořanský a cholupický portál pražského okruhu. Na dalším úseku u Písnice pak bude připraven tahák v podobě 5 km dlouhé in-line dráhy a (jak to tak bývá) bohatý doprovodný program pro celou rodinu.Ale pozor, z důvodu absence parkovacích míst bude přístup umožněn jen a pouze prostřednictví speciální autobusové linky ze Smíchovského nádraží!
Více informací zde.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.