Tunerská společnost Senner-Tuning z německého Ingelheimu představila sadu úprav pro novinkovou nejmenší Audi A1.Takže pokud nechcete čekat na sportovní verzi S1 máte možnost získat ostrou jedničku v předstihu.
Prozatím je pro zájemce o vyladění motorové jednotky k dispozici jen kit pro verzi 1,6 TDI. Navýšení výkonových parametrů bylo dosaženo nejsnažší cestou, přeprogramováním řídící jednotky. Tím došlo k pozvednutí výkonu ze 105 na 140 koní a úpravě kroutícího momentu z 250 na 310 N.m.
Je možné přiobjednat odladěný výfukový systém s dvojicí koncovek průměru 90 mm, přitvrzený sportovní podvozek od renomovaného výrobce KW. Samozřejmě by to nebyl tuning bez pořádných elektronů, konstruktéři od Senner-Tuning sáhly po osmnáctipalcových kolech Barracuda Voltec T6 (ale bude možno volit i z jiných dekorů) obutých do pláštů Hankook S1 rozměru šíře 225 mm a s 35% profilem.
Celek lze doplnit drobnostmi do interiéru a speciálním koženým čalouněním sedadel.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.