Volkswagen na setkání ve Worthersee ukázal zajímavou variaci na svůj ostrý Golf GTI. Jde veskrze o optický tuning, ale proč ne?
Na meetingu upravených vozů, kde se mimo jiné ukáží i upravené Škodovky RS+, nezahálí ani Volkswagen. Ukazuje zde dvojici vozů, přičemž oba jsou deriváty modelu Golf GTI.
Zajímavější je model Excessive. Dostal do vínku navíc ostře vypadají úpravy exteriéru, velká černá kola a kontrastní černé doplňky na červené karoserii. Úpravy jsou i funkční, podvozek je rozšířen a přitvrzen, výkonnější jsou i brzdy.
Jemnější je edice Adidas odkazující na světoznámého výrobce sportovního vybavení. Najdeme na něm bi-xenonová světla, zadní lampy z LED diod a samozřejmě doplňky se slavnými třemi pruhy.
Edice Adidas půjde dokonce i do výroby, objednat bude možné něco přes čtyři tisíce těchto vozů.
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?