Opel slaví. Očekávaný sedan Ampera pomalu začíná poznávat výrobní linku a první kus z ověřovací série je na světě.
Opel Ampera je upravený Chevrolet Volt. Měl by se prodávat v Evropě, kde nemá Chevrolet takové jméno (které je navíc propůjčeno korejské automobilce).
Spojené státy od Voltu očekávají, že spasí jejich automobilový průmysl. To se v Evropě od Ampery nečeká, nicméně jde o asi prvního soudobého zástupce vozů se sériovým hybridem. To je takový hybrid, který má benzínový motor napojený jen na generátor a pohon zajišťuje výhradně elektromotor. Asi všechny dnes prodávané hybridy jsou paralelní, pohon tedy zajišťují oba motory přímo, což je paradoxní, protože sériové ústrojí je vývojově starší.
Volt má pod kapotou elektromotor o výkonu 150 koní, který dokáže jet z baterií asi 60 kilometrů. Po vybití naskočí i benzínový 1,4, které dodá zbytek energie.
Přestože už si Ampera okusila výrobní linku, sériová produkce začne až více než za rok. Můžeme se jen těšit.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.
Sezona kabrioletů je tu, a proto jsme vzali do recenze tohoto ledního „medvěda“, který vypadá jako ideální auto na pohodové výlety s celou rodinou – nabízí totiž 4 místa k sezení, přičemž zadní sedadla nejsou jen pro děti či jedince s amputovanými končetinami. Je dostatečně komfortní, aby si posádka užila pohodu na palubě?