Aj Playboy má svoje Auto roka, je ním Porsche Panamera

Panamera
Panamera, foto: Porsche
Braňo Porubčan 8. ledna 2010 18:15
Sdílej:

Americký pánsky magazín Playboy nie je len o krásnych dievčatách, ako by sa to mohlo zdať. Občas si prídu na svoje aj milovníci motorizmu, keďže magazín každoročne vyhlasuje vlastnú anketu Auto roka. Tohtoročným víťazom ankety Auto roka 2010 podľa magazínu Playboy sa stáva Porsche Panamera.

Nakoľko sa jedná o internú anketu magazínu, nepočítajte s odbornou porotou zloženou z motoristických novinárov alebo náročnými kritériami na výber toho najlepšieho automobilu v kategóriách ako jazdné vlastnosti, pomer ceny a úžitkovej hodnoty alebo výkonu a spotreby. Naopak, magazín sa zameriava skôr na vlastnosti ako „life style“, napriek tomu si dovolíme s tohtoročným víťazom ankety Auto roka 2010, ktorým sa stáva Porsche Panamera, súhlasiť.

Magazín Playboy vyhlásil ďalších 8 víťazov rôznych anketách. Zeleným autom roka 2010 sa stal Ford Fusion Hybrid, najvýkonnejším modelom za dobrú cenu sa stal Nissan 370Z.

Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.