Land Rover bude po extrémně dlouhé, 61 let trvající době ve výrobě pravděpodobně nahrazen. Mohou za to stále přísnější předpisy.
Land Rover Defender je tím vozem, který zaručil značce status v terénu jen velmi těžko porazitelného vozu.
Od roku 1948 se vyrábí vůz, jehož postupný vývoj ať už po měnších nebo větších krocích došel až do roku 2009 se jménem Defender.
Automobilku Land Rover nyní vlastní Tata a musí řešit problém. Kam s ním?
Pravidla ve světě se stále zpřísňují. Z původně jednoduchého vozu se stává čím dál sofistikovanější stroj, za což mohou především emisní, ale také bezpečnostní kriteria.
Chléb se bude lámat v letech 2012 nebo 2013. V tuto dobu by měl přijít obměněný Defender.
V tuto dobu ještě není jasné jak se bude Defender měnit. Možná půjde o rozsáhlou modernizaci jako v roce 1983. Nicméně v úvahách je i kompletně nový model načrtnutý na bílém papíře.
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.