Lotus rád tvoří a vypouští různé speciální edice. Tato vypadá opravdu speciálně díky tmavému laku karoserie.
Scura znamená italsky tmavý. To je přesně to správné vyjádření pro speciální edici Lotusu Exige.
Pouze 35 vyrobených a prodaných vozů po celém světě dostane od Lotusu speciální matně tmavý lak, který bude opravdu nepřehlédnutelný.
Poháněn je pro Lotus typickým motorem od Toyoty, jehož výkon je 260 koní. Přeplňovaný motor ale není jediným, co auto nabídne, standardem jsou i asistent pro rychlý rozjezd, kontrola trakce a nastavitelné tlumiče od firmy Ohlins.
Díky použití karbonu klesla hmotnost o nepříliš znatelných 10 kilo. Sprint z klidu na stovku tento drobeček zvládne za 4,1 sekundy a maximální rychlost je 243 km/h. Díky nízké rychlosti je příjemná i spotřeba a to 8,5 litru na 100 kilometrů.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?