V mnoha typech automobilů již od září nebude nutné vozit rezervní pneumatiku, zavedený zvyk mění vyhláška. Výjimku tvoří vozidla, u nichž je pneumatika bezpečnostním prvkem.
Výrobce aut Škoda například již oznámil, že rezerva nadále bude nutná v autech vyrobených před modelem Škoda Favorit. Řidiči některých typů vozů Peugeot nebo Citroën také budou muset nechat rezervní pneumatiku v autě.
Ministerstvo dopravy se při vytváření nové vyhlášky inspirovali okolními státy. "Kdo rezervu nebude chtít, stačí, když bude mít sadu pro nouzovou opravu nebo smlouvu s asistenční službou," sdělil Jakub Pokorný z ministerstva dopravy.
Změn se dočká i další součást povinné výbavy - autolékárnička. Od ledna 2011 budou řidiči muset mít lékárničku přizpůsobenu novým normám. Pokorný nastínil jejich podobu: "V lékárně bude muset být například návod jak poskytnout první pomoc, termofólie, aby zraněný neprochladl, nebo reflexní prvek."
Bude dána také savost obvazů nebo požadovaná lepivost náplasti.
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?