Mercedes oficiálně oznámil, že hodlá svůj supersport SLS AMG prodávat i jako supersport. Jen na sériové nasazení si ještě počkáme.
Nový supersport naběhne v poměrně blízké době na trh s osmiválcem o výkonu 571 koní. Proč ale nezkusit také něco odvážnějšího?
Mercedes má proto v plánu v roce 2015 nasadit do výroby něco zajímavějšího, model poháněný čtveřicí elektromotorů.
Ty nebudou umístěny v nábojích kol, jak se o tom občas uvažuje, protože takové řešení by přineslo zbytečně vysokou neodpruženou hmotnost, ale po dvojicích ve středu vozu, vždy přibližně mezi koly každé nápravy.
Celkový výkon je naplánován na 533 koní a točivý moment bude velmi vysokých 800 Nm.
Takovýto vůz bude přirozeně odkázán na akumulátory. ty nabídnou při napětí 400 V kapacitu 40 Ah. Jejich konstrukce bude vycházet z technologie Li-Ion.
Takto nadopovaný elektromobil by měl vystřelit na stovku za 4 sekundy, standardní benzín to zvládne za 3,8.
V zájmu zachování co možná nejlepších jízdních vlastností budou baterie a všechny ostatní části elektropohonu umístěny co možná nejníže. V šasi nebude třeba zvláštních úprav, s takovýmto pohonem se totiž počítalo od úplného počátku.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.