Mercedes CL v ohrožení, Jaguar chystá kupé XJC

XJ
XJ, foto: Archiv AutoRoad.cz
Marek Litzman 15. července 2009 10:20
Sdílej:

Jaguar se snaží vytěžit z potenciálu svého velkého sedanu XJ maximum. Proto ho vytáhne do boje nejen proti velkým sedanům, ale i proti velkým kupé.

Kategorii velkých kupé již od devadesátých let opanuje Mercedes a jeho model CL, v posledních letech mu zdatně sekunduje o něco menší BMW šestkové řady. Jaguar má ale na část tohoto lukrativního trhu také zálusk. Kromě velkého sedanu XJ proto připravuje i odvozené kupé, které se pravděpodobně bude jmenovat XJC.

Proč právě takto? Důvody jsou čistě historické, jedno kupé XJC už se prodávalo. Jaguar je vyráběl v letech 1975 - 1978 a vyrobilo se jich řádově jen v tisících, jde dnes proto o poměrně ceněný kousek.

Jeho rozvor byl oproti standardnímu XJ zkrácen.

Dočkáme se tedy pokračování této legendy?

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?

Ekonomika
Ilustrační fotografie

Porsche bude propouštět. Až 2.000 zaměstnancům hrozí ztráta zaměstnání

Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.

Testy aut
Cupra Terramar VZ e-HYBRID

CUPRA Terramar VZ e-HYBRID 200 kW – plug-in hybrid s duší chuligána – dává to smysl?

Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?