Že bychom se konečně dočkali? Na webu se objevily první snímky, o kterých se traduje, že jde o Gallardo s pohonem jediné nápravy.
Proč máme důvod si myslet, že jde o vůz s pohonem jediné a to zadní nápravy? Spolu s fotkami se nese i název tohoto vozu - Gallardo LP 550-2.
Označení nelže. Číslovka 550 udává výkon desetiválcového atmosferického motoru a to v koních a ta dvojka, to je počet poháněných kol.
Gallardo s pohonem jediné nápravy bude určen pro purističtější řidiče než klasická verze s pohonem na obě nápravy. Jasně to dokumentuje i to, že na fotkách je vidět model s velkou koupí na tyči na místě řadící páky - ano, tato novinka nebude mít automatickou převodovku E-gear, ale klasický manuál.
Absence pohonu všech kol odlehčí na hmotnosti a přidá na jízdních výkonech, už se proto nemůžeme dočkat na oficiální informace.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.
Sezona kabrioletů je tu, a proto jsme vzali do recenze tohoto ledního „medvěda“, který vypadá jako ideální auto na pohodové výlety s celou rodinou – nabízí totiž 4 místa k sezení, přičemž zadní sedadla nejsou jen pro děti či jedince s amputovanými končetinami. Je dostatečně komfortní, aby si posádka užila pohodu na palubě?