Škoda Auto v době krize investuje 54 miliard korun do vývoje a výroby nových modelů. Napsaly to ve středu Hospodářské noviny.
Mladoboleslavská Škoda bude mít nové malé auto. Pro Hospodářské noviny to v úterý potvrdil šéf firmy Reinhard Jung s nemilým dovětkem, že nový vůz se bude vyrábět v Bratislavě. „Malý rodinný vůz bude svébytnou škodovkou, i když se bude vyrábět v Bratislavě. Na vývoji usilovně pracujeme, do výroby kompaktních převodovek investujeme půldruhé miliardy korun,“ řekl Jung.
Podle něj je taková investice bezpečná. „Pokles může trvat dva tři roky. Potom budou lidé chtít malá auta s nízkou spotřebou, která lze ve městě snadno zaparkovat a která nejsou drahá,“ míní Jung.
V závodě Volkswagen Bratislava se začnou v roce 2011 vyrábět malé rodinné vozy, které vycházejí z konceptu Volkswagen Up. Na přední masce ale budou mít tři odlišné znaky – VW, Škoda Auto a Seat. Budou se lišit i designem, ten má odpovídat charakteru každé značky.
Škoda Auto chce během příštích pěti let investovat do vývoje a výroby nových modelů dvě miliardy eur, tedy asi 54 miliard korun.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.