Americké automobilky mají opravdu velké problémy. Důsledkem toho je, mimo jiné, rušení některých méně výdělečných značek. Dotkne se to pravděpodobně i docela známého Pontiacu, jak spekulují tamní média.
Pontiac je starobylou značkou, vznikla v roce 1926 a za dobu své existence vyprodukovala řadu zajímavých a legendárních vozů.
Snad každý fanda čtyř kol si vzpomene na legendární muscle car Pontiac GTO, jeden z vozů, který dal éře nadupaných sporťáků tvář.
Pontiac je ale dnes v držení skupiny General Motors a ta balancuje těsně nad krachem. Automobilka se ráda zbaví nepotřebných značek a ty, které nepůjdou prodat, umrtví.
Některá americká média napsala, že Pontiac zemře již v pondělí. Přispěje to k záchraně koncernu?
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.