Dacia na autosalonu v Ženevě svůj nejnovější koncept teprve představí, nicméně tiskový balíček je již k dispozici, tak se nyní podívejme na dozajista nejzajímavější koncept Dacie za poslední dlouhou dobu.
Čím je Dacia Duster tak zajímavá? Především jde o to, že tato rumunská automobilka zatím nikdy nepředstavila nic, co by se tak málo podobalo čemukoliv sériovému. Dosavadní koncepty zatím vždy byly jen variacemi na současné nebo budoucí modely. Duster je jiný.
Dacia Duster je koncept crossoveru, vozu na pomezí mnoha kategorií, především SUV a MPV.
Pod kapotou najdeme klasický diesel 1,5 dCi o výkonu 105 koní, takže v technice nějaké speciality nehledejme. Na stovku to konceptu trvá 9,6 sekundy.
Zajímavý ovšem má být velmi dynamicky tvarovaný exteriér s mohutnou aerodynamickou optimalizací, který v sobě na druhou stranu ukrývá velmi variabilní interiér.
Vzhledem k zatím velmi nesériové podobě se dá čekat, že vývoj tohoto budoucího levného crossoveru příliš daleko nepokročil.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.