Dnes byly vypuštěny snímky nového MPV, které uvidíme na autosalonu v Ženevě. Jde o vůz ukrývaný za zkratkou YN, ovšem ani nyní se jeho definitivní jméno nedozvíme, prozatím jde jenom o koncept číslo tři.
Nové maličké MPV je namířeno proti několika málo zástupcům této kategorie, totiž proti Opelu Meriva, Fiatu Idea a Škodě Roomster. S délkou 405 cm spadá přímo mezi zmíněná auta.
Kia bude vyráběna v továrně v Nošovicích, ve které se vyrábějí koncernové Hyundaie i30 a nově i i30CW. Kia a Hyundai jsou spřízněny jedním koncernem,
Na autosalonu v Ženevě se zatím představí jen koncept, který má oproti sériové verzi přece jen několik prvků navíc. Sériovou verzi bychom měli vidět na dalším významném autosalonu, totiž na podzim ve Frankfurtu.
Novinka bude technicky spřízněná s Kií Soul, bude využívat její techniky, ačkoliv pojetím půjde o úplně jiné vozy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.