Hyundai se chystá na letošním ženevském autosalonu představit studii nového SUV. Pod kódovým názvem HED-6 se bude skrývat předzvěst nástupce modelu Tucson.
Ten je ve výrobě od roku 2004, což už je nějaký ten pátek. Korejská automobilka proto už nyní uveřejnila první skicu konceptu HED-6, který se ve své plné kráse ukáže už v březnu v Ženevě.
Bude opatřen speciální barvou karoserie Ice Blue, 21‘‘ koly a předními světlomety z LED diod. Studii bude pohánět moderní přeplňovaný zážehový motor vlastní konstrukce 1.6 GDi o výkonu 173 k. Allan Rushforth, vice prezident Hyundai Motor Europe, dodává: “HED-6 přináší zcela nový vzhled všech našich budoucích SUV. Spojuje v sobě robustně působící exteriér a svěží a elegantní interiér.“
Na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu se pak představí sériová verze nového Tucsonu. Podle dostupných informací by měla nést označení ix35 a přiblížit se tak současnému značení všech modelů této korejské automobilky. Na trh se pak nový crossover dostane zřejmě na jaře 2010.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.