Německá automobilka Porsche ve Stuttgartu slavnostně představila nové supermoderní muzeum této legendární značky.
Přestože se odhalení uskutečnilo již ve středu asi dvěma stovkám pozvaným hostům, široké veřejnosti se otevírá právě dnes. Na 5.600 m2 výstavní plochy najdou návštěvníci kolem 80 nablýskaných plechových klenotů a více než 200 menších samostatných expozic mapujících bohatou historii firmy Porsche. K dispozici je také stylová restaurace Christophorus, která je pečlivě zakomponována přímo do jedné z nich.
Pod architektonickou stránkou supermoderní budovy je podepsáno vídeňské designové studio Delugan Meissl, jež v roce 2005 vyhrálo soutěž na její výstavbu. Interiér se nese v duchu bílé barvy a celá výstavní část budovy je nesena pouze třemi mohutnými pilíři.
Porsche očekává, že branami muzea projde až 200.000 návštěvníků ročně. Otevřeno bude každý den mimo pondělí od 9. do 18. hodin. Vstupné pro dospělého činí 8 EUR, zlevněné pak polovinu: 4 EUR. Děti do 14 let doprovázené dospělým mají vstup zdarma. Další informace v angličtině a němčině najdete na oficiálním webu muzea.
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.