Světová finanční krize nabírá na síle a začíná se bezprostředně dotýkat i těch nejbohatších. Výrobce luxusních sporťáků Aston Martin snižuje objem produkce.
Po automobilce Bentley je Aston Martin dalším výrobcem luxusních aut, který na vlastní kůži pociťuje dopady ekonomické recese a snížení poptávky. Stejně jako Bentley totiž citelně snižuje objem výroby. Zatímco prvně jmenovaný zastavuje počátkem března produkci na sedm týdnů, Aston Martin se rozhodl pro odlišné řešení.
Až do odvolání zkracuje pracovní týden na pouhé tři dny. Omezení se týká továrny v Gaydonu, přičemž přímo ovlivněno by mělo být kolem 600 zaměstnanců. Ti dostanou zaplaceno podle původního plánu s tím, že po nich může být v budoucnu požadováno si „ulité“ dny zdarma odpracovat.
I když by zřejmě ze snížené poptávky po Aston Martinech James Bond velkou radost neměl, je třeba si uvědomit, že v období hospodářské krize nemají luxusní automobilky na růžích ustláno. A my můžeme být jen rádi, že se tato obtížná situace zatím obešla bez obětí v podobě definitivního zániku některé z kultovních značek.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.