Japonská automobilka Nissan rozšírila ponuku motorov pre nový sedemmiestny Nissan Qashqai+2 o zážihový motor s objemom 1,6 l a vznetový motor 1,5 dCi. Na náš trh sa tak dostávajú už v novembri tohto roku namiesto pôvodne plánovaného termínu január 2009.
Nissan Qashqai+2 ponúka v súčasnosti na výber až zo štyroch motorov – z dvoch benzínových a dvoch naftových. Doteraz ho bolo možné zakúpiť s 2-litrovým benzínovým dvojlitrovým motorom s výkonom 103 kW (140 k) či naftovým motorom s rovnakým objemom a výkonom 110 kW (150 k). Novinkami v ponuke motorizácie pre Qashqai+2 sú zážihový motor s objemom 1.6 l s výkonom 84 kW (115 k) a vznetový motor 1.5 dCi s výkonom 78 kW (106 k).
Nový Nissan Qashqai+2 nie je len vylepšením originálneho modelu. Obľúbený crossover je dlhší a vyšší v porovnaní s jeho pôvodnou verziou. Bol skonštruovaný so zreteľom na viac miesta vo vnútri vozidla a väčšiu praktickosť a vďaka pridaniu tretieho radu sedadiel sa stal prvým rodinným crossoverom na našom trhu.
Nissan Qashqai+2 je na slovenskom trhu dostupný v základnej výbave už od 752 000 Sk vrátane DPH.
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?