Ferrari, Zonda, Maserati i Porsche na Ringu

ilustrační foto
ilustrační foto, foto: Archiv AutoRoad.cz
Marek Litzman 6. listopadu 2008 09:09
Sdílej:

VIDEO: Některým videím není třeba rozumět, stačí se koukat. přesně takové je video, které natočil německý magazín Auto Bild. Zabýval se totiž testem těch opravdu nejrychlejších aut, jaká se dají koupit.

Věhlasný německý magazín Auto Bild sehnal opravdu vybranou společnost, jeho testovací jezdci se mohli svézt v Porsche Carrera GT, nejvýkonnějším sériovém Porsche všech dob, který má pod kapotou 5,7litrový desetiválec o výkonu 612 koní. Vyrobilo se jich pouhých 1270.

Dalším kouskem bylo Maserati MC12. Vůz založený na Ferrari Enzo má pod kapotou šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 630 koní. Vzácných aut bylo vyrobeno jen 50 plus několik dalších desítek jako závodní speciály, které ovšem nesmí na silnici.

V testu se objevilo i samotné Enzo, jde o asi nejvyspělejší Ferrari všech dob, kterých se vyrobilo jen 400. Technika je velmi podobná Maserati, rozdíl je krom designu i v tom, že Maserati má snímatelnou střechu. Opět se zde objevuje šestilitrový dvanáctiválec naladěný na 650 koní.

Posledním, ovšem možná nejexotičtějším vozem je Pagani Zonda F. Dvanáctiválec o obejmu 7,3 od AMG dává výkon 641 koní ve verzi Clubsport. Produkce bude omezena na pouhých 25 kusů, což je plně v souladu s tradicí značky Pagani.

Pojďme na to video....

Témata:
Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.