Toyota se stala vítězem komplexního hodnocení kvality německého časopisu „Auto Bild“ pro rok 2008. Obsadila nejvyšší příčky v kategorii „spolehlivost“ a „spokojenost zákazníků“.
Toyota je jasným vítězem hodnocení kvality redakce německého časopisu „Auto Bild“. Po svém hattricku v letech 2001, 2002 a 2003 Toyota již počtvrté získává nejvyšší příčku v komplexní studii spolehlivosti, dlouhodobé kvality a spokojenosti zákazníků.
V rámci hodnocení kvality bylo posuzováno celkem 22 značek automobilů, které se utkaly v sedmi samostatných kategoriích. Hlavním kritériem bylo hodnocení čtenářů, kteří posuzovali svá vlastní vozidla ve stáří 3 až 7 let. Tímto způsobem lze odhalit závady, slabé stránky a problémy s kvalitou, které se objevují až delší dobu po zakoupení vozu, a které se při běžném testování zpravidla neodhalí.
Do úvahy se braly i výsledky značky Toyota ve statistikách závad TÜV. Tyto statistiky zahrnují výsledky přibližně 7 milionů technických kontrol zahrnujících 194 různých modelů. Tým redakce časopisu „Auto Bild“ kromě toho vyhodnotil výsledky svých vlastních praktických testů, dopisy čtenářů (rubrika „Připomínky“) a celou řadu svolávacích akcí a záručních servisních oprav. K dobrému výsledku přispěly i úspěšné hodnocení různých modelů značky Toyota a Lexus v dlouhodobých testech spolehlivosti redakce „Auto Bild“.
Toyota dále dosáhla velmi dobrých výsledků v reprezentativním průzkumu, do kterého se zapojilo celkem 23 485 řidičů. Majitelé vozů Toyota odpovídali na otázku „Jak byste hodnotili kvalitu vaší značky na stupnici od 1 do 10?“ Toyota zde dosáhla průměrného skóre 9,0 bodů. Na 90 % majitelů Toyoty by si vůz této značky koupilo znovu. Toyota Motor Czech
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.