Společnost Aston Martin hlásí, že kapacita programu One-77, který se tak trochu představil letos v Paříži, je již nadobro vyčerpána. Zamluveno je dokonce ještě více vozů, než kolik sama firma hodlá vyrobit.
Projekt One-77 je tak trochu záhadou. Nikdo moc neví o co se přesně jedná, údaje jsou kusé, ačkoliv něco málo oficiální by bylo. Představení mělo proběhnout na autosalonu v Paříži, kam se model dokonce i dostal, ovšem... po celou dobu byl zakrytý plachtou. Odkryt byl jen přední reflektor.
V současné době je auto, které ještě nikdo nevidel, naprosto vyprodáno,. Už název naznačuje, že výroba bude čítat pouhých 77 kus, přičemž automobilka registruje už 100 závazných objednávek a další nepřijímá.
Záloha činí v přepočtu 6,25 milionu korun a přibližně o pětinu výsledné sumy.
Pokud jste si tedy na novinku brousili zuby, bude to chtí se přeorientovat na jinou exkluzivku a příště i být rychlejší.
O Astonu One-77 jsme psali zde a zde, kde najdete i video z autosalonu v Paříži.
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.