Na přehlídce policejního vybavení se světu představil nový vůz vyrobený speciálně pro nasazení v řadách americké policie. Agresivní design a velké množství vychytávek pod kapotou, to je Carbon motors E7.
Policie v USA hojně využívá mimo jiné oblíbené Fordy Crown Victoria Police Intercreptor. Vzhledem k tomu, že se vyrábějí již od roku 1998, je na čase je nahradit něčím novějším. Náhradou by jim mohl být agresivní Carbon Motors E7.
Pod kapotou najdeme motor opět od Fordu, tentokrát ovšem diesel o objemu 4,6. Diesel dokáže spalovat i biopalivo. Technika je údajně projektována na minimálně 250 tisíc najetých mil bez poruchy, odpovídá to asi 400 tisícům kilometrů.
Design samotný je jistě řádně ostrašující a to je přirozeně účelem. Budí respekt. Zajímavým prvkem je integrace majáčků přímo do karoserie, což znamená to, že "plachta na střeše" nebude zvyšovat odpor vzduchu.
Ve výbavě najdeme head-up displej (zobrazování důležitých informací přímo na čelní sklo), odvětrávaná sedadla, systém nočního vidění, radar, systém kamer, na které se celý zásah nahrává... Je toho mnoho. Jen tak mimochodem, dbalo se na bezpečnost a sama automobilka uvádí, že při nárazu ve 120 km/h by se řidiči nemělo nic stát.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.