Nová Mazda 3 sedan již na L.A. Motorshow

3
3, foto: Mazda Motor
AutoRoad.cz 9. října 2008 02:21
Sdílej:

Mazda Motor Corporation dnes potvrdila, že karosářská verze sedan zcela nové Mazdy3 (která je v Japonsku známá jako Mazda Axela), přepracovaná po pěti letech – bude odhalena na Los Angeles Motorshow, 19. listopadu 2008.

Závoj bude z vozu stržen během tiskové konference značky Mazda, která proběhne od 12:20 do 12:45 (místního času) a odhalí zcela novou Mazdu3 – nejnovější přírůstek do rodiny Zoom-Zoom.

Každá část nové Mazdy3 byla vytvořena pro co nejvyšší nadšení z vozu tak, aby auto nabízelo sportovní jízdu, skvělou spotřebu na vrcholu své třídy a zároveň tichost. Ochrana životního prostředí a bezpečnost vozu jsou založeny na strategii, které se v Mazdě říká – dlouhodobě udržitelné Zoom-Zoom – musí do sebe zapadat s radostí z jízdy. Když přidáte nový, agresivní vzhled a dynamický design, který je pro Mazdu tak typický – je Mazda3 vším co může řidič od sportovního kompaktu chtít.

Zcela nová verze nejlépe prodávaného sportovního kompaktního vozu od Mazdy v sobě spojuje dědictví Mazdy a zároveň to nejlepší ze současné Mazdy3. Od jejího uvedení na trh v roce 2003, se ve více než 100 zemích po celém světě prodalo asi 1,8 milionu vozůi a Mazda3 dodnes získala více než 90 motoristických oceněníii.

Po světovém uvedení severoamerické specifikace vozu ve verzi sedan s benzinovým motorem 2,0 a 2,5 přímo na Los Angeles Motorshow – bude pětidveřový hatchback odhalen v souladu s plánovaným celosvětovým prodejem. - Mazda-

Témata:
Stalo se
Ze světa
Matteo Doretto

Tragédie před startem Polské rally: Ital Matteo Doretto (†21) zemřel při testovací jízdě

Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.

Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.