Novinka od Suzuki, největší osobní model v nabídce, který se bude jmenovat Kizashi, se představil veřejnosti. Po únicích automobilce bylo jasné, že ani tento sedan nezůstane očím veřejnosti dlouho utajen.
Suzuki si od nového sportovně laděného sedanu hodně slibuje. Především hodlá porazit další japonské konkurenty jako Hondu Accord, která se taktéž tváří sportovně.
Pod kapotu dostane zatím trojici motorů. Objemově nejmenší bude dvoulitrový turbodiesel, což je samozřejmě úlitba Evropě. Dva benzínové motory nabídnou objemy 2,3 a 3,6 litru, výkony zatím neznáme.
Suzuki hodlá svůj sedan nabídnout i s pohonem všech čtyř kol a šestistupňovou sekvenční převodovkou s řazením pádly pod volantem.
V USA a Japonsku se novinka objeví v polovině roku 2010, Evropa bude následovat. K sedanu se zanedlouho přidají i varianty kombi a hatchback.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.