Fiat představil světu zajímavý koncept se jménem Portofino, ten nejplážovatější z plážovatých konceptů, které jsme za poslední dobu viděli. Má evokovat starší plážová vozítka od Fiatu a údajně má i jakousi naději na sériovou výrobu.
Fiat dříve míval v portfoliu nějaká ta vozítka pro slunný jih, která byla určena na pláž a kolem nich. Dnes již takové vozy nevyrábí a mnohé to mrzí.
I proto představila automobilka koncept Portofino, pojmenovaný podle malebného městečka na pobřeží. Autíčko je odvozeno od Fiorina, což znamená splnění bezpečnostních předpisů minimálně pro příď. Střecha, dveře i prosklení krom čelního skla chybí, to by se asi ale muselo od konceptu směrem k sérii změnit.
Interiér se tak musí vypořádat s vodou, která čas od času naprší. díky úpravám by mu to nemělo dělat problém. Čistě stylové budou laky i barvy interiéru. Stejně stylové, jaké je celé tohle auto.
Naživo jej budeme mít možnost vidět zítra na přehlídce karavanů v Dusseldofru.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.