Ratan Tata, zakladatel automobilky Tata, hodlá zvýšit prodeje superlevného auta Nano a to spoluprácí s koncernem Fiat. S ním se pokusí prorazit i na trzích, na kterých by to se jménem Tata bylo obtížné.
Nano by se mohlo prodávat na rozličných trzích a to dokonce i na těch evropských. Pravděpodobně sice ne na těch, nad kterými drží ochrannou ruku Evropská Unie, protože její homologační předpisy by takové auto asi nepustily na silnici, na východě by to ale snad šlo.
Ovšem neprodávalo by se pod značkou Tata. Zahraniční zdroje spekulují o tom, že by se na trzích, kde Tata nemá jméno, prodávala pod značkou známějšího výrobce Fiat. Ten by totiž mohl nabídnout nejen značku, ale i rozsáhlou servisní a prodejní síť.
Právě pod křídy tohoto výrobce by se mohla celoindické expanze přeměnit v celosvětovou.
Představení superlevného vozítka najdete tu. Článek o přípravě Nana pro Evropu zase objevíte po kliknutí na tento odkaz.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.