Legendární vůz legendární automobilky Lotus Esprit se již za tři roky má na trhu objevit ve své nové inkarnaci. Podle posledních zpráv to vypadá tak, že pod svou kapotu dostane jeden z klenotů mnichovské automobilky.
O nové generaci Lotusu Esprit se mluví již delší dobu. Nyní přichází další várka informací, bude ona ta pravá?
Nový Esprit by se podle nich měl na trhu objevit roku 2011, tedy za tři roky. Zatímco současné Lotusy nejčasněji používají motory Toytota, Esprit by měl být výjimkou a pod jeho kapotou by se mohl objevit přeplňovaný osmiválec 4,4 od BMW.
Tuto novinku představila mnichovská automobilka teprve před pár týdny v modelu X6.
V Espritu by mohl agregát dostat mírně zvýšený výkon na plus mínus 500 koní, který by spolu s lehkonohostí této značky mohl zaručit opravdu zajímavé sportovní výkony.
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.