Těžké dilema budou mít ti, kteří jsou zároveň milovníci přírody i piva. Ekologické palivo totiž naši přírodu chrání, ale pivo zase chutná, a díky eko palivu se zdražuje.
Američtí pěstitelé totiž vyměnili chmel za kukuřici, která se používá k výrobě biolihu. Ten je alternativou bio paliva. Především v USA je využití tohoto druhu paliva velkým hitem, proto je pro zemědělce finančně výhodnější pěstovat kukuřici.
A tak v USA ubývá ječmene a chmelu, který je nenahraditelnou surovinu pro vaření piva. V důsledku toho pivo zdražuje. Jeho cena je nyní v USA nejvyšší v historii a stále stoupá. Některé menší pivovary dokonce musely svoji výrobu piva ukončit.
V USA pivo zdražují, malé pivovary zavírají, otázkou je, jak by stejná situace dopadla u nás. Jestli je tu více ekologů nebo milovníků piva?
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.