Japonská automobilka se snaží udržet v pozici světové jedničky ofenzivní taktikou. V Evropě chce zaútočit na konkurenci také přes ekologii a množství oxidu uhličitého na jeden ujetý kilometr.
Toyota si nastavila sama sobě cíl. Od začátku roku 2009 chce mít v průměru menší množství produkce CO2 na kilometr jízdy než 140g, a to za všechny své modely.
Některé automobilky přistoupily k honu za nižšími zplodinami maloobjemovými motory, úzkými pneumatikami, hybridními pohony atd., Toyota však k problému přistoupila mnohem radikálněji.
Od roku 2009 nebude v Evropské unii nabízet svůj velký SUV Landcruiser, ale nahradí ho malým automobilem vycházejícím ze studie iQ, který představila Toyota ve Frankfurtu.
Jen samotné městské autíčko menší současného Yarisu bude produkovat méně CO2 než 100 g/km...
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.