Hamann již podruhé tuní Gallardo. Stojí to za to, nebo je to jen snůška zbytečností pro superauto? Hamann Lamborghini Gallardo victory edition se představuje.
Vlastníte Lamborhini Gallardo? Nuda, co? Má to každej jouda na druhým konci ulice a prostě už to dávno není čím to bývalo. Zkrátka sériovým Lambem už dneska dávno nikdo nikoho neohromí. Proto přišel Hamann.
Hamann má Gallardo ve svém repertoáru již delší dobu. Jenže nejen samotné vozy jsou nahrazovány novějšími a modernějšími, i tuningy přicházejí a odcházejí.Ostatně, účelem tuningu je odlišení se od okolní šedi a to moc dobře nejde, když je polovička aut „vytuněna“ stejně jako to vaše. Je tedy čas na druhou generaci tuningu od Hamannu s názvem Victory edition.
Z funkční stránky se pozměnění dočkalo především naladění řídící jednotky a nový je i výfuk. Tomu sekundují i silnější brzdy.
Výraznější jsou však změny exteriéru. Gallardo nemá špatnou aerodynamiku, Hamann se ji však pokusil ještě dále zlepšit novým zadním křídlem. Nového designu se dočkaly i blatníky a nárazníky, které jsou nyní mnohem mohutnější a výraznější. Na střeše se objevil sací otvor a vše doplňují kryty předních světlometů, které jsou nyní vyvedeny ve stylu jednotlivých svítilen.
Vše, včetně interiéru, je potom vyvedeno v poměrně zajímavé oranžovo-černé barvě.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.