V Brně se očekává rekordní návštěvnost

MS Motocyklů
MS Motocyklů, foto: AUTOMOTODROM BRNO, a.s.
AutoRoad.cz 17. srpna 2007 00:43
Sdílej:

Špičkoví jezdci, ať již domácí či zahraniční, vzrůstající úroveň služeb i pěkné počasí – to vše láká milovníky motoristického sportu do Brna. Ohlas ze strany návštěvníků je obrovský, zájemci o vstupenky však nemusí mít strach – lístků je dostatek a budou v prodeji i v sobotu a neděli.

Podnik Cardion ab Grand Prix české republiky slibuje napínavou bitvu mezi vedoucím jezdcem třídy MotoGP, Caseym Stonerem, a pětinásobným mistrem této kubatury, Valentinem Rossim. Do boje o body ve třídě 250ccm jistě promluví i domácí jezdec Karel Abraham a v nejslabší kubatuře bude svoji vedoucí pozici obhajovat Maďar Talmacsi, který změří síly i s českou nadějí Lukášem Peškem. To vše mohou návštěvníci brněnského Automotodromu sledovat nejen přímo na trati, ale i na dvanácti velkoplošných obrazovkách – oproti loňskému roku totiž přibyly obrazovky na nově upravené tribuně F a v dolní části tribuny D. Meteorologové navíc na neděli hlásí polojasno. Pořadatelé podniku se tak připravují na dvousettisícovou návštěvnost. V předprodeji si vstupenky na Mistrovství světa silničních motocyklů koupilo více než 80 000 lidí, což je zhruba o třetinu více než loni. Velkou část vstupenek si odnesli Češi, kterým se líbí, že do pořadí světového šampionátu čím dál více promlouvají i čeští jezdci. Zájem byl také ze strany Němců, Italů, Řeků, Bulharů, Rumunů, Lotyšů a hlavně Maďarů, kteří přijedou podpořit Gábora Talmacsiho. Několik vstupenek putovalo dokonce až do Izraele, Ruska či Japonska.

Od pondělí 13. do neděle 19.srpna jsou vstupenky v prodeji na pokladnách Automotodromu Brno. „Po celou dobu bude otevřeno celkem čtrnáct pokladen rozmístěných po celém areálu. Vstupenky budou v prodeji po celý víkend,“ ujišťuje zájemce Manažerka prodeje vstupenek, Lenka Randáčková. AMD Brno

Témata:
Stalo se
Ze světa
Matteo Doretto

Tragédie před startem Polské rally: Ital Matteo Doretto (†21) zemřel při testovací jízdě

Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.

Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.