Emise, emise, emise, stále dokola to samé. Každá značka se snaží a dělá co může pro to, aby limity nějak ve zdraví přežila. I BMW
Není to poprvé a určitě ani ne naposledy co píšu o tom, že nějaká automobilka musela přidat nový motor či dokonce celou novou modelovou řadu jen kvůli tomu, aby uspokojila nařízení Evropské komise o produkce CO2. BMW, jakožto výrobce luxusnějších a tím i větších vozů, je samozřejmě postiženo také. A hledá jak z toho ven. Co třeba minivozem?
Informace o tom, že „jednička“ nebude tím nejmenším, co budou v Mnichově vyrábět, prosakuje už delší dobu. Nyní dostalo zase o něco málo konkrétnější obraz.
Nový minivůz by měl být postaven na platformě současného Mini, ovšem zmenšené. Současné Mini měří 3,7 metru, zatímco nový model by neměl přesáhnout 3,5 metru. Dostane z něj také náhon na přední nápravu. Pravděpodobně také neponese znak BMW, ostatně i kdyby, není pro něj v modelové řadě už další místo. Leda by to byla nová série O,1...
Bude-li dána projektu zelená, objeví se na trhu někdy v roce 2010. Můžeme očekávat nové kultovní auto ve stylu legendární Isetty, která se prodávala v padesátých letech? Do retrostylu MIni by to zapadalo.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?